History

Kompania Skynet u themelua ne vitin 2003.

Per vite me rradhe kjo kompani arriti suksese te shumta ne sektorin e postes (dergesave ekspress). Keto arritje ben te mundur qe kompania Skynet te zgjeroje veprimtarine e saj dhe ne sherbime te tjera postare, sic eshte sherbimi Cargo & Logistic.

Sherbimi Cargo & Logistic I ofrohet klientit qe prej vitit 2007.

Ky sherbim perfshin transportin e pakove te peshave te ndryshme ne te gjithe boten. Skynet sherben qe prej nje viti klientet e saj me dergesa dhe pick up, te pakova me permasa te konsiderueshme. Pra tashme, pervec shpejtesise dhe sigurise ne dergesen e dokumentave, Skynet ju ofron gjithashtu te njetat cilesi dhe ne dergesat apo marrjet e mallrave te nje peshe te konsiderueshme.

Per dergesat e pakove:

Skynet :

dergon korrierin te marre dergesen ne zyren/magazinen tuaj

ben paketimin e mallit, dhe e siguron ate ne maksimum

kryen te gjitha procedurat e nevojshme per cdoganimin e ketij malli                                                       

nis mallin

kontrollon mallin gjate itinerarit te tij

ju konfirmon per arritjen e mallit ne destinacion

Per pick-up:

Skynet:

merr kerkesen e terheqjes se mallit nga ana juaj

I kalon porosine agjentit Skynet ne vendin ku do te terhiqet malli

ju njofton per cdo procedure qe ndiqet per nisjen e mallit nga shteti ku eshte terhequr ky mall

kontrollon dergesen neper pikat transit dhe eshte ne gjendje t’ju informoj ku, kur dhe si do te mberrij malli ne Shqiperi.

kur malli mberrin ne Shqiperi, me kerkesen tuaj Skynet kryen cdoganimin e mallit

skynet ben dorezimin e mallit ne zyren/magazinen/shtepine tuaj

E gjithe kjo procedure kryet ne nje kohe optimale dhe me siguri te plote.

 Cargo and Logistic

 

Skynet worldwide express Albania was created on 2003.

For booths years this company reached a big success in the express courier sector. As per this successful experience Skynet decide to enlarge his activity in other currier branch, like the Cargo & Logistic domain.

 

Cargo & Logistic start activity in 2007

These services consist in the transportation of merchandise from Albania to the entire World and from each country of the globe to Albania. Skynet serve from one year his clients with shipping and pick up every kind of goods, in every weight or dimensions. So besides the fast service in the express domain, Skynet offer the faster and chipper service in cargo domain.

 

 

For Cargo shipping:

Skynet:

send a currier in your office/home

do all packing of the goods

do all clearance process

ship the goods

control the delivering process

confirm the delivery of the goods

 

For pick-up:

you send to us a pick up request

we send a pick up order to ours anent in all countries

we advise you for all pick up or clearance process

we control the itinerary of the goods in the transit point, and we are able to advise you for when, where and how your pick up order will be delivered in Albania

when the pick up was delivered in Tia, Skynet, as per your request, can proceed

with all clearance process

Skynet delivers your goods in your office/home

 

All this process was done in the fastest possible time.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: